Pressoterapi

You are here:

Pressoterapi temel olarak basınç sistemiyle çalışan ve mekanik etkiyle lenfatik ve genel dolaşımın kalbe dönüşünü hızlandırarak ödemi çözen, damarlarda oluşan basıncı azaltarak dolaşımı düzenleyen bir sistemdir. Tüm zayıflama ve selülit tedavilerine yardımcı olur.

Vücuttaki lenf noktalarından başlayarak ayak tabanından göğüs altına kadar uygulanan bir basınç terapisidir. Vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırarak damarlar arasında biriken sıvının temizlenmesinin yanı sıra toksinlerin atılmasını da sağlar. Çeşitli hastalıklar sebebiyle oluşan ödemli-ağrılı bacak durumlarında rahatlama sağlanmaktadır.

Gevşemiş kas dokusu ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında, hamilelik sonrası oluşan varis, ödem ve sarkıklıklarda, selülit probleminde, genellikle problemin durumuna göre tek başına veya diğer selülit ve bölgesel incelme tedavilerine ilave olarak yapılabilir.

Giysi içerisinde Pressoterapi cihazı olarak bilinen özel bir takım vakum ve pompalar sayesinde cildin altındaki damar ve lenf dolaşımını etkileyerek lenfatik drenaj uygulanmaktadır.

Aşırı kilo fazlası olan; adet öncesi dönemde vücudunda ödemler oluşan; selülitinden yakınan gelen kişiler lenf drenaj sayesinde tüm bu sorunlarından kurtulmaktadır.

Pressoterapi tedavisinde kullanılan basınç giysisinde 5 adet özel basınç uygulama bölgesi mevcuttur. Bu basınç noktaları, kas dokusu, deri altındaki toplardamar ve lenf dolaşımını hızlandıracak şekilde kesintili bir biçimde basınç uygulamaktadır. Pressoterapi uygulaması sırasında basınç ilk olarak ayaktan verilmekte ve baldır, bacak, kalça, karın ve göğüs şeklinde yükselerek devam etmektedir.

Pressoterapi cihazı toksinlerin, ödemin ve yağ yakımı sonrasında yakılan yağların vücuttan kolay atılmasını sağlamaktadır. Tüm vücut aynı anda veya ayrı bölgelere (kol, bacak, göbek) uygulama yapabileceğiniz toplam 7 adet aksesuar bulunmaktadır.

Pressoterapi’nin faydaları:

• Bölgesel zayıflama, kilo verme ve incelme sağlar.

• Etkili bir detoks kürüdür. Gençleştirici özelliği vardır.

• Kılcal damarlarda ve lenf sistemindeki kan dolaşımını hızlandırarak varis tedavisinde olumlu sonuçlar aldırır. Varislere karşı kesin çözüm denilebilecek bir tedavi yoludur.

• Bacak ve basen bölgesinde aşırı kilolardan kaynaklanan su ve yağ toplanmasını tedavi eder. Cildin ve bölgesel kilolar olan kısımların daha fazla oksijen alabilmesini sağlar ve bölgesel metabolizmayı hızlandırır.

• Bacak ve kol inceltme yani bölgesel zayıflama yöntemi olarak etki sağlar.

• Cildin gerginliğini ve canlılığını temin eder. Cilt kırışıklıkları ve cilt çatlaklarına kesin çözümdür.

• Bacakları şekillendirerek selülit tedavisi sağlar.

• Lenf drenajı sayesinde çeşitli hastalıklar için tedavi edici bir uygulamadır. Dolaşım bozukluğu çekenler için iyi bir alternatif tedavi yöntemi olarak bilinir.

• Pressoterapi, selülitlerin doğal yoldan ilaçsız zayıflaması için tavsiye edilen bir bölgesel incelme ve selülit tedavisidir.