Manikür

You are here:

Manikür ellerde tırnak diplerinde biriken etlerin koparılmadan alınması için yapılan bir uygulamadır. Tırnak diplerinde bulunan kılcal damarlara dokunulmadan yapılmalı ve kesinlikle sağlıklı bir ortamda yapılmalıdır. Tırnak kenarları derinden kesilirse kılcal damarlarda kanama olacağı, az kesilirse de manikürün uygulaması eksik olacağından uzman ellerde tam anlamıyla yapılmalıdır. Kanama olduğu sırada maniküre tamamen son verilmelidir. Çünkü bundan sonra devam etmek için zorlamak daha fazla zarar verecek, kanamanın artmasına neden olacaktır.

Manikür uygulamalarında tırnak kenarları tam sınırdan kesilmelidir. Aksi takdirde kesilme ortaya çıkar ve en büyük tehlike olan sarılık ihtimali artacaktır. Bunun önlenmesi kullanılan malzemelerin sterilizasyonu ile mümkündür. Temizlenmeden kullanılan her malzeme size olumsuz bir hastalık olarak geri dönecektir.

Manikür yapımı için ilk olarak ellerin dezenfekte edilmesi gerekir. Yıkanan temiz eller yumuşatıcı jel ile sertliği kırılan ve ılıtılan bir su içerisinde bir süre bekletilerek yumuşaması sağlanacaktır. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekletilen eller daha sonra ince ucu olan bir törpü yardımıyla tırnak etlerinden arındırılır. Bu arındırma işlemi sırasında derin bir oyma işlemi yapılması yerine, tırnağa yapışan etlerin kaldırılması esas alınmalı ve tırnağa yapışan etler yumuşak hareketlerle kazınmalıdır.

Tırnak kenarından kalkan etler manikür makası ile yalnızca kalkan etler olacak şekilde, derine inmeden kesilir. Bu işlem esnasında tırnak kenarının kanamaması gerekecektir. Etlerin alınması da tamamlandıktan sonra tırnaklar kesilmeli ya da kısaltılarak şekillendirilmelidir. Bu işlemin tamamlanması ile eller tekrardan yıkanacak ve son olarak krem ile nemlendirilecektir.
Alanında uzman personelimiz sayesinde manikür işleminiz en kısa sürede uygulanırken ağrısız ve acısız bir uygulama hissi yaşarsınız.