Kaş Tasarımı

You are here:

Kaşlar yüz ifadesini oldukça etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Birçok bayan içinde kaşlar ve kaşların şekli çok önem arz etmektedir. Kaşlarda ki tek bir telin bile uzunluğu, kısalığı kaşın duruşu yüz ifadesinin değişimi için oldukça etkilidir. Bunun içinde kaşların kişinin yüz şekline göre ideal bir biçimde olması çok etkilidir. Uygulanan kaş kontürü ile kaş dizayn ile bakışlarınıza çekicilik katabilirsiniz.

Kaş tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biride kişiye özel tasarım yapılmasıdır. Her yüz şeklinin tolere edebileceği tasarım şekli farklıdır. Kaş tasarımı yaparken de dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Bunlar içinde en önemlileri; kişinin yaşı, cinsiyeti, yüz şekli, kaş rengi, iki kaşın arasındaki mesafe, gözün yapısı, dudak ve gözün uzunluğu dikkate alınarak bir kaş tasarlanmalıdır.

Kaş tasarımı yapıldıktan sonra en önemli unsurlardan biri de tasarımın mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasıdır. Bu yüzden kaş tasarlamadan önce kaşın etrafı temizlenir ve çeşitli epilasyon yöntemleri ile kaşın tasarımının kalıcılık süresi artırılır. Daha sonra ise kaşın seyrek olan kısımları tasarıma 3d kıl tekniği yani Microblading Kıl Tekniği kullanılarak daha kalıcı görünüm sağlanır.

Profesyonel bir uzman tarafından kaş tasarımı yapıldığında muhteşem kaş dizaynına sahip olabilirsiniz. Kaş bölgesi derisinin ince olması ve kaş tasarımının matematiksel hesaplara dayanmasından dolayı kaş tasarımı profesyonel uzmanlarca yapıldığında etkili sonuç alınabilmektedir.