İğnesiz Mezoterapi

You are here:

Mezoterapi yaptırmak istediği veya mezoterapiyle çözüme kavuşacak bir problemi olduğu halde iğne korkusu olanlarda, veya denize gireceği, dekolte kıyafet giyeceği vs. gibi nedenlerle cildinde iz ve morluk olmasını istemeyenlerde uygulanır.

İğnesiz mezoterapi ultrason, iyontoforez ve mezo-elektroporasyon gibi transdermal sistemler vasıtasıyla deri içine ilaç aktarılmasıdır. Bu sistemlerle, deri içine aktarılan spesifik kokteyller vasıtasıyla arzu edilen bir etkinin elde edilmesi beklenir. Kozmetikte, iğnesiz mezoterapi başarıyla anti-aging, lokal yağ (lipoliz) ve selülite karşı mücadelede uygulanır.

İğnesiz Mezoterapinin kullanım alanları:
Kırışıklık Giderme: Cilt lekeleri ve cilt solmalarını giderme: Zarar vermeden hücre kanalları açar besinlerin emilimi, hücre metabolizmasını ve yeni hücre üretimini artırır.

Cildin Nemlendirilmesi: PNM içerisindeki Aktif distile Besleme Suyu nemin derinin alt tabakaları içindeki hücrelere taşınmasını sağlar, böylelikle bazı deri problemlerin oluşumunu önler ve ciltteki nem dengesinin yenilenmesini sağlar.

Cilt Lekeleri /Pigmentasyon: Hücre metobolizmasını güçlendirerek yeni hücre oluşumunu destekler.

Yaşlanma Çizgileri: Hücre besinlerinin cildin alt katmanlarına iletilmesi ile yeni hücre oluşumu hızlanır ve kırışıklıkla mücadele eder.

Siyah Nokta-Sivilce-Akne: PNM ile uygulanan akne yok edici serumlar, akneyi tedavi ederek yeni enfeksiyon oluşma ihtimalini azaltır.

Kuru/Normal/Karma/Yağlı Cilt: PNM ile kullanılan besleyici aktif serumlar cildin alt tabakalarındaki su dengesini ayarlayarak cildin nem dengesini sağlar.

Gözenek Boyutu: Hücre yenileyiciler sayesinde gözenek boyutları belirgin biçimde küçülmektedir.

İğnesiz mezoterapinin avantajları:
İğnesizdir, kullanımı çok kolaydır, tamamen ağrısızdır, morluklar oluşturmaz, diğer kozmetik tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılabilir, ilk uygulamada gözle görünür bir sonuç yaratır.